Kupno polisy przez internet
Autorem artykułu jest Tomasz Galicki
Żyjemy w epoce, gdzie bez komputera nikt, poza nielicznymi przypadkami tęskniącymi za dawną epoką, nie wyobraża sobie życia. Standardem jest oczywiście podłączenie do internetu, bo gdzie indziej można uzyskać potrzebne informacje?
Sieć oszczędziła nam czasu, wysiłku. Co prawda, jesteśmy teraz bardziej zasiedzeni i coraz rzadziej przekraczamy próg własnego domu. Zresztą nawet nie czujemy takiej potrzeby- gazetę można poczytać w wersji PDF, zakupy spożywcze przyślą nam do domu, jeden telefon i mamy pizzę pod drzwiami. Również większość klientów bankowych przeniosło się do internetu, aby dokonywać przelewów.
A czy można zaciągnąć przez internet kredyt? Albo wykupić ubezpieczenie komunikacyjne? Pomyśl o ile twoje życie byłoby wygodniejsze, gdybyś po skorzystaniu z OC AC kalkulatora i stwierdzeniu która oferta jest dla ciebie najlepsza, od razu mógłbyś wykupić pożądaną polisę. Wszystko to jest akurat możliwe, wystarczy tylko poszukać towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują swoje usługi online. Wraz z nadejściem wakacji, oprócz wycieczek na południowych plażach, możemy zafundować sobie luksus w postaci ubezpieczenia turystycznego, które również można zakupić przez internet. Bez wychodzenia z domu, możesz porównać różne oferty, wystarczy tylko skorzystać z tak zwanej porównywarki. Jest to bardzo przydatna funkcja, którą podsuwa swoim klientom, coraz szerszy wachlarz banków i towarzystw ubezpieczeniowych. W formie przejrzystej tabelki, możesz zobaczyć, która z ofert najbardziej odpowiada twoim wymaganiom.
Gdyby wymienić trzy główne zalety tego system, oprócz wygody i oszczędności czasu, należałoby wymienić również szybkość obsługi. Powszechniejsze staje się wysyłanie e-maila z ważną polisa od razu po zapłaceniu składki oraz SMS-a z numerem, pod który możesz dzwonić w celu zgłoszenia szkody. Niesamowicie prosty jest również internetowy wniosek. Wyróżnia go zwięzłość- wystarczą tylko najpotrzebniejsze informacje, których zakres nie wychodzi poza jedną stronę A4. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że elektroniczna polisa nie potrzebuje ani podpisu ani stempla, aby uznać ją za ważny dokument.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz