środa, 7 marca 2012

Czy potrzebne jest ubezpieczenie na życie?

Czy potrzebne jest ubezpieczenie na życie?

Autorem artykułu jest Ewa Palusińska



Dzwoni telefon, odbieramy i słyszymy po krótkim wstępie uprzejme zapytanie „ Czy potrzebne jest Panu ubezpieczenie na życie?...” W natłoku codziennych spraw jesteśmy zaskoczeni tematem jak również zapytaniem, często odpowiadamy – Nie, dziękuję.
Jaki jest tego powód?

- może nie jesteśmy gotowi na poruszanie tak poważnych tematów

- może czujemy się urażeni, bo dopiero co rozwinęliśmy skrzydła, dopiero poczuliśmy efekty naszej ciężkiej pracy a już ktoś roztacza przed nami czarny scenariusz

- a może powodem jest źle zadane pytanie, które nie nasuwa nam właściwych skojarzeń i nie doprowadza do właściwych wniosków.

Często zdarzają się sytuacje, że boimy się mówić o „dopełnieniu” swojego życia, wydaje się nam, że nas to nie dotyczy, że jest to tak odległe, dalekie i nie warto zawracać sobie tym głowy. Jednak rzeczywistość nie ulega emocjom i bezlitośnie pokazuje, że temat dotyczy każdego przedziału wieku, niezależnie czy ma się dwadzieścia kilka, trzydzieści, czterdzieści i więcej lat. Musimy wykazać większą odwagę i odpowiedzialność.

Po takim telefonie nie jeden z nas czuje się zirytowany lub nawet zdenerwowany. Myślimy, że znowu ktoś chce nas namówić do następnego wydatku. Bronimy się swoimi argumentami: wyjazdem na wczasy, pilnym remontem mieszkania czy zaplanowanym kupnem nowego samochodu lub telewizora. Czyli brakiem gotówki. Jesteśmy tak bardzo nastawieni na teraźniejszość, tu i teraz, że nie bierzemy pod uwagę jak jedno przyszłe zdarzenie w kilka sekund może zniweczyć nasze plany.

Osobiście nie odczuwamy istnienia potrzeby posiadania jakiegokolwiek ubezpieczenia, jesteśmy optymistami i myślimy „ jakoś sobie damy radę”, bo tak reagujemy na pytanie naszego rozmówcy. A gdyby pytanie brzmiało inaczej?

„Czy dalej potrzebne będą pieniądze na życie dla rodziny gdyby Pana zabrakło?” Prawdopodobnie nasza reakcja byłaby inna.

By uchronić siebie, swoich bliskich przed ewentualnym niedostatkiem lub ubóstwem nie potrzeba wiele wysiłku, wystarczy zmienić nastawienie i skorzystać z zaproszenia do rozmowy. W czasie spotkania z profesjonalnym agentem można poznać nowoczesne metody zabezpieczenia swoich i rodzinnych dochodów i jak polisę na życie lub polisę inwestycyjną wdrożyć do finansowych planów. Nie pozwólmy by życie nas zaskakiwało nieprzewidzianymi zdarzeniami.

---

Ewa Palusińska "Czas Ludzie Pieniądze" "Blog"


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz