Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka
Autor: thinker
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują klientom szereg produktów zapewniających wypłatę świadczeń pieniężnych w razie zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń, typu wypadek, choroba czy śmierć bliskiej osoby. Dodatkową formą zabezpieczenia są również polisy gwarantujące wsparcie finansowe w przypadku zdiagnozowania nowotworu.
Tradycyjne produkty ubezpieczeniowe
Powszechne ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe dotyczą ryzyka wystąpienia choroby wynikającej z wykonywanego zawodu lub zaistnienia nieszczęśliwego zdarzenia mającego miejsce w pracy lub w drodze do niej. W takich sytuacjach, osoba posiadająca aktualną polisę otrzymuje jednorazowy ekwiwalent finansowy lub regularne świadczenie pieniężne. Formą zabezpieczenia finansowego rodziny lub osób bliskich będących na utrzymaniu właściciela polisy jest ubezpieczenie na życie. W przypadku śmierci ubezpieczonego osoby wskazane w umowie ubezpieczeniowej otrzymują odpowiednie świadczenia, zapewniające niezbędne środki do życia. Polisy na życie uwzględniają coraz szerszy zakres usług, wśród których znajduje się nie tylko tradycyjne zabezpieczenie bliskich na wypadek śmierci żywiciela rodziny. Coraz częściej klient ma możliwość wykupienia tzw. pakietu oszczędnościowego, będącego formą inwestycji, między innymi z myślą o przyszłej emeryturze. W razie śmierci ubezpieczonego ujęte w polisie środki pieniężne otrzymają wskazane osoby bliskie.
Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka jako dodatek do polisy na życie
Nową formą zabezpieczenia, będącą pewnego rodzaju dodatkiem do tradycyjnej polisy na życie, jest ubezpieczenie gwarantujące wypłatę świadczeń w razie zachorowania na raka. Przewidziane w polisie świadczenia pieniężne wypłacane są od chwili zdiagnozowania choroby nowotworowej, poprzez kolejne etapy leczenia. Ubezpieczenia obejmują konkretne rodzaje nowotworów, które wybrano przy uwzględnieniu stopnia wyleczalności i częstotliwości występowania. Wśród nich znajdują się odmiany nowotworów sklasyfikowane jako „złośliwe”, wymagające długotrwałego leczenia, na które składają się złożone i niestety często kosztowne terapie. W polisach rzadko są ujmowane nowotwory tzw. „niezłośliwe”, w przypadku których proces leczenia jest mniej skomplikowany i daje szanse na całkowite wyleczenie.
Zakres oferowanych usług i świadczeń
W ramach ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka gwarantowane są świadczenie pieniężne, dostęp do specjalistycznych badań – wykonywanych w warunkach laboratoryjnych i przy użyciu sprzętu diagnostycznego, a także możliwość konsultacji lekarskich ułatwiających organizację procesu leczenia. Pomoc udzielana jest w placówkach wskazanych przy zawieraniu umowy obejmującej ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór. Częścią polisy może być również wsparcie oferowane przez psychologa i psychoonkologa, których zadaniem jest pomoc pacjentowi trakcie leczenia.
Wypłacane wsparcie finansowe przede wszystkim pozwala na pokrycie kosztów związanych z wieloetapowym leczeniem, na które składa się zdiagnozowanie choroby, niezbędne operacje medyczne, chemioterapia i radioterapia do maksymalnie 5 cykli, zakup leków nieobjętych refundacją, a nawet ewentualna pomoc pielęgniarska. Ubezpieczony ma również ułatwiony dostęp do informacji o placówkach medycznych zapewniających potrzebne terapie.
Ubezpieczenia zapewniające pomoc na wypadek zdiagnozowania nowotworu mają na celu nie tylko zapewnić potrzebne w tym czasie wsparcie finansowe, ale też ułatwić dostęp do informacji, placówek medycznych, specjalistów i badań diagnostycznych. Tego typu polisy to stosunkowo nowa forma ubezpieczeń, dlatego ważne jest, aby zawsze dokładnie zapoznać się z zakresem oferowanych usług. Każda polisa może obejmować zupełnie inny zakres świadczeń i na różnych warunkach.
Źródło: Pomocnaraka.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz